• header
DRIVEN
BY
RIDERS
SNK \ Články \ Zobrazení

Minireport z nedělního SNK - Křižanov

Neděle, 21.1.2018 byla dnem zaslíbeným pro snowkiting po celé republice. Přes celou střední Evropu šla fronta ze severu, v minulém týdnu napadl ve vyšších polohách sníh, takže se dalo jezdit všude. A podle FB a zpráv od kámošů taky jezdilo. Krušné, Orlické hory, Šumava, Vysočina, Jeseníky, Rýžoviště, …

Mystic team čítající 5 kiterů plus bobující Přemál vyrazil na letiště do Křižanova, na Vysočinu. Vyráželi jsme ráno a nakonec se nám nechtělo drbat přes půl republiky. Volba to byla nakonec parádní.

Křižanov snowkiting

 

Vítr zhruba 5 – 7 m/s na větší draky, zato parádně stabilní, sněhu asi 15 cm, nejdříve byl mokrý, odpoledne s klesající teplotou zprašanovatěl.

Podkladem je na letišti tráva anglického střihu, žádné kameny ani krtince, nevadí tedy ani menší vrstva sněhu. Podmínky to byly perfektní pro začínající kitery i na trénování různých fintiček a opičáren.

Robin najezdil své první kilometry při opravdovém snowkitingu. Já jsem trénoval surfpassy (předávání baru za zády) na obě strany a obě rotace (front i back). Jíťa trénovala unhooked ježdění a unhooked popíky.

snowkiting

 

Robin se ukázal, že si titul „Jelito“, rozuměj kitový začátečník, plně zaslouží. Pěkně si dle instrukcí nachystal svou komoru, poctivě sněhem zasypal celou hranu draka. Bohužel však tu druhou, zasypal náběžnou hranu, komory:).

Takže jeho drak ležel „hlavou dolů“ a startoval ho nikoli za přední liny, ale za backliny :).

V tom slabším větru jsem ho nechal, ať si to vyzkouší. Ježdění mu pak šlo parádně, po asi 3 minutové instruktáži co a jak odjel správným směrem, dokonce se i vrátil, když mu drak spadl, nastartoval ho. Šikovný pionýr, na Jelito plně samostatný.

kiting na sněhu

 

Nicméně měl ještě jednu parádní chvilku, když si to šinul do prostoru mezi mým snowboardem s trapézem a položeným drakem. Koho by napadlo, že tam jsou položené liny, že?

Řvu na něj: „Liny, vole!!!“. On: „Co???“, ale nezastavil a poté co je přejel, zatahal za druhou ruku, takže ho drak otočil a on je přejel ještě zpátky.

Těsně poté švihnul s drakem asi metr od kámoše, který tam nic netuše startoval. Jak z instruktážního videa!

Naštěstí sníh byl krásně měkký a šňůrám se nic nestalo, ani (kámošovi). Ze spotu Robin raději ujel dříve, než jsem já skončil, takže si to s ním budu muset vyřídit až v práci :).

křižanov 2018 snowkiting

 

Zima je letos vrtkavá, napadne a za pár dní opět roztaje. Neváhejte, jeďte, dokud to jde. Pokud začínáte, přečtěte si zde pár tipů a na nic nečekejte.

Koukněte na něco málo fotek.

Ahoj, uvidíme se na spotu. Přemek

 

Zdroj: https://www.mysticstore.cz/blog/krizanov-prvni-poradny-snowkiting-2018/

Vložil: Premik, 24.01.2018


Žádné komentáře.

Nový komentář:

* Jméno:
* E-mail:
www:

Text příspěvku:

Kontakt | Zpracování osobních údajů | FAQ | Návod na vložení článku

mystic kiteboardingmystic kiteboarding facebookozonekites czech facebook pageozonekites international facebook pagemystic kiteboardingmystic kiteboarding facebookozonekites czech facebook pageozonekites international facebook page

design & code puradesign.cz