• header
DRIVEN
BY
RIDERS
SNK \ Články-lokality \ Zobrazení

Martinské Hole - Slovensko

Vzhledem k tomu, že na všech českých horách, včetně doposud famózního Pustého Hillu, mizí sníh hodně rychle, musíme přemýšlet o dalších revírech, kde se ještě nějakou tu dobu v pohodě svezem. Jedním z nich jsou Martinské Hole na Slovensku. Se svou výškou nad 1400 m.n.m. se nemusí třást z předpovědi, kdy rosničky hlásí sněžení až od 1000 metrů.

Celkový pohled


Cesta
Celý revír se nachází na hřebenu v lyžařském středisku Martinské Hole  www.martinskehole.sk Cesta není úplně snadná, protože musíte vyjet až do 1000m autem. Pokud nemáte čtyřkolku, budete muset nasazovat řetězy i v hodně teplém období, kdy příroda v nižších polohách už najíždí na jarní rytmus. Nemyslete si, že to nějak obejdete, protože dole číhá šéf se závorou, který vás nahoru pustí jen pokud mu ukážete řetězy nebo označení 4x4. Cesta je jednosměrná s následujícímy výjezdovými časy. Pokud nechcete strávit mraky času někde v řadě aut, čekajících na parking, buďte nahoře už kolem 8hod ráno.
 

Nahoru:
6:00 - 12:00
19:00 - 24:00
Dolů:
13:00 - 18:00
01:00 - 05:00

 

Martinské Hole Martinské Hole


Spot
Na hřebenu je několik míst, kde se dá snowkiting provozovat. Jezdit se dá na všechny směry větru, což je opravdu velké plus.

Promluvit o podmínkách, místech a tipech, co se ježdění týká, vždy náleží lokálním riderům, kteří se na místě vyskytují hodně často a ví o čem mluví. Hodně ucelené info o spotu naleznete na webu www.kiting.sk/index.php?sctn=martinky

Nutno dodat, že Martinky jsou opravdu kvalitním revírem, kde si užijete jak perfektního freeridingu, tak pořádných skoků, kdy vás vítr vanoucí proti svahu přece jen pošle výš než obvykle. Je prostě jen na vás, co si vyberete. Na rozdíl od jiných míst jako Vrátná, která vyžadují hodně zkušeností, se Martinky hodí i pro méně zkušené ridery. Ti by ale neměli zapomenout na respekt, které si tyto hory jednoznačně žádají.

 
MartinkyMartinky

Počasí
Je dobré si uvědomit, že se nepohybujete na nějakém kopci za domem ve výšce 700m.n.m. ale na pořádných horách, kde má počasí svá specifika. Když podle meteorologů má foukat 5-10, v nárazech 15 m/s, tak sem opravdu nejezděte. Pro představu si sílu větru, kterou hlásí, vždy vynásobte dvěma. Pokud je hlášena 100% oblačnost, je dost možné, že si neuvidíte ani na kite. Jedno z kritérií pro cestu na spot tohoto typu je proto jasné, nejvýše lehce oblačné počasí. Jak ale poznat, kdy budou podmínky dobré?

Doporučujeme následující weby:

- Webcam Martinky
- www.shmu.sk/?page=475 - v menu vyberte oblačnost a sledujte její vývoj. Přesněji platí tak den, maximálně dva dopředu
- www.shmu.sk/?page=479&vybrate_mesto=Zilina - profil větru pro Žilinu. Mrkněte kolik hlásí v 1500 m.n.m. Jakmile jde síla nad 15m, bude to opravdu boj.
- www.medard-online.cz - zde sledujte rovněž oblačnost. Medard má častěji aktualizovaná data a o několik hodin dříve novou předpověď.

 
 
 
Vložil: admin, 29.11.2009


Žádné komentáře.

Nový komentář:

* Jméno:
* E-mail:
www:

Text příspěvku:

Kontakt | Zpracování osobních údajů | FAQ | Návod na vložení článku

mystic kiteboardingmystic kiteboarding facebookozonekites czech facebook pageozonekites international facebook pagemystic kiteboardingmystic kiteboarding facebookozonekites czech facebook pageozonekites international facebook page

design & code puradesign.cz