• header
DRIVEN
BY
RIDERS
SNK \ Snowkite výbava \ Zobrazení

Jaký kite pro snowkiting zvolit? Typ draka, velikost

Chcete si koupit (možná svého prvního) draka na snowkiting a rozmýšlíte se jestli tamtoho, nebo raději tohoto, i když tento je zase levnější, ale nemá vychytávku, kterou zase má nějaký jiný? A když už se rozhodnete, tak je tady další dilema - velikost. Pokusíme se vám poradit.
Budeme se bavit o čtyř-šňůrových kitech s regulovatelným výkonem, které se díky svým letovým vlastnostem staly standardem pro snowkiting.

 

Co očekáváte?:
Nejprve je potřeba si ujasnit, na jaké úrovni se budete chtít snowkitingu věnovat a co vám půjde. 

1. Budete se chtít spíš povozit, prozkoumat každý kout vaší snowkiting areny a neděláte si ambice na nějaké náročné skoky? 
Pak hledejte kity určené pro tzv backcountry ježdění. Jsou zkonstruované tak, že je můžete používat v hodně rozdílných podmínkách. Vyznačují se mírným až středním tahem vzhůru, což je velké plus pro vaši bezpečnost. Navíc mají příjemné ovládání a daleko raději odpouští chyby. Pokud vás náhodou začne rovina nudit a budete chtít jít jezdit do náročných terénů v horách, váš backcountry kite vás určitě podrží. 

Ne každý skutečně potřebuje ten nejrychlejší a nejdravější kite, který má sice rychlostní potenciál, ale jízdu s ním si tolik neužijete. Nepřeceňujte se, všechno má svůj čas.

2. Chcete skákat, zkoušet nové triky a zároveň se svézt v horském terénu?
Vyberte si kite určený pro freestyle. Při jeho vývoji se designéři zaměřili na jeho schopnosti skákat a stabilitu, kterou při skoku potřebujete. Kite je rychlý a poslouchá každý váš povel, což je to, o co vám jde. Podle svých schopností si pak zvolte kite, který vám bude vyhovovat. Snowkiting je velmi mladý sport, takže pokrok ve vývoji vybavení je každoročně obrovský. Zvolte proto konstrukčně kvalitního draka, precizně ušitého a zpracovaného, se kterým nebudou problémy.

Kolik draků ?
Draky moderní konstrukce mají opravdu veliké větrné rozpětí, takže na 80 - 90% podmínek vám bude stačit jeden kite. Platí, že čím modernější kite, tím bude mít větší větrný rozsah a stabilitu. 

Pokud budete chtít najezdit co nejvíc a nechcete přijít ani o jeden den, pořiďte si navíc draka do slabého větru.Typicky to bude daný kite v největší vyráběné velikosti. Pak vás nemůže nic překvapit. Budete-li uvažovat o dvou dracích, doporučujeme 3-4m2 rozdíl – např. 10 a 14m

Velikost:
Vybrat správnou velikost je často problém. Ovlivňují ji následující faktory:
1.Váha jezdce - čím těžší rider, tím větší kite samozřejmě potřebuje
2.Schopnosti jezdce - lehký, ale zkušený jezdec zvládne větší kite, než těžší rider, který začíná
3.Typ draka - není desítka jako desítka. Každý kite má trochu odlišnou konstrukci a tím pádem jiný tah.
4.Větrné podmínky – pokud budete jezdit třeba výhradně v horách, budete určitě potřebovat menší kite.

Testování: Většina prodejců vám řekne, že právě ten kite, který vám nabízí, je tím nejlepším, co můžete mít. Ale nejmenší šanci vybrat si špatně budete mít, pokud si kity, o které máte zájem, vyzkoušíte na nějaké testovací akci a sami si ověříte, jak vám ten či onen drak sedí. Taky se dívejte na čem jezdí špičkoví světoví rideři a v neposlední řadě lidé kolem vás.

POZOR !!! Vždy zvolte kvalitní kite. Kdo kupuje špatně, platí dvakrát.

Následující tabulka názorně ukazuje jakou velikost zvolit u daného kitu pro danou váhu. Uvedeny jsou kity, se kterými máme osobní zkušenosti.

tabulka velikostí vybraných draků
rozdělení uvedených snowkiting draků podle úrovně jezdce
Vložil: admin, 25.11.2009


Žádné komentáře.

Nový komentář:

* Jméno:
* E-mail:
www:

Text příspěvku:

Kontakt | Zpracování osobních údajů | FAQ | Návod na vložení článku

mystic kiteboardingmystic kiteboarding facebookozonekites czech facebook pageozonekites international facebook pagemystic kiteboardingmystic kiteboarding facebookozonekites czech facebook pageozonekites international facebook page

design & code puradesign.cz