• header
DRIVEN
BY
RIDERS
SNK \ Lokality \ Martinské Hole

Martinské Hole Slovensko

OBECNÉ INFO

Martinské Hole
Typ spotu:Snowkiting
Stát:Slovensko
Nejbližší město:Martin
Schopnosti jezdce:začátečníkpokročilýexpert
Odkaz na webcam:http://www.holidayinfo.sk/cz-cz/winter/gallery/?id=286102
Odkaz na předpověď:http://www.windguru.cz/cz/index.php?sc=164731
Terén:rovná plochakopcezamrzlá vodní plochamenší horyvelké horyjiné

SEZÓNA

Nejlepší měsíce:

ledenúnorbřezendubenkvětenčervenčervenecsrpenzáříříjenlistopadprosinec

POZICE SPOTU

Zeměpisná šířka: 49.08376064°
Zeměpisná délka: 18.83262630°

PŘÍSTUP NA SPOT

Celý revír se nachází na hřebenu v lyžařském středisku Martinské Hole www.martinskehole.sk Cesta není úplně snadná, protože musíte vyjet až do 1000m autem. Pokud nemáte čtyřkolku, budete muset nasazovat řetězy i v hodně teplém období, kdy příroda v nižších polohách už najíždí na jarní rytmus. Nemyslete si, že to nějak obejdete, protože dole číhá šéf se závorou, který vás nahoru pustí jen pokud mu ukážete řetězy nebo označení 4x4. Cesta je jednosměrná s následujícímy výjezdovými časy. Pokud nechcete strávit mraky času někde v řadě aut, čekajících na parking, buďte nahoře už kolem 8hod ráno.

Nahoru: 6:00 - 12:00, 19:00 - 24:00
Dolů: 13:00 - 18:00, 01:00 - 05:00

VÍTR A POČASÍ

Typy větru: frontální vítrtermický vítr
Nejlepší směry větru: SSZZJZJJVVSV

Je dobré si uvědomit, že se nepohybujete na nějakém kopci za domem ve výšce 700m.n.m. ale na pořádných horách, kde má počasí svá specifika. Když podle meteorologů má foukat 5-10, v nárazech 15 m/s, tak sem opravdu nejezděte. Pro představu si sílu větru, kterou hlásí, vždy vynásobte dvěma. Pokud je hlášena 100% oblačnost, je dost možné, že si neuvidíte ani na kite. Jedno z kritérií pro cestu na spot tohoto typu je proto jasné, nejvýše lehce oblačné počasí.

DALŠÍ INFO

Na hřebenu je několik míst, kde se dá snowkiting provozovat. Jezdit se dá na všechny směry větru, což je opravdu velké plus.

Promluvit o podmínkách, místech a tipech, co se ježdění týká, vždy náleží lokálním riderům, kteří se na místě vyskytují hodně často a ví o čem mluví. Hodně ucelené info o spotu naleznete na webu www.kiting.sk/index.php?sctn=martinky

Nutno dodat, že Martinky jsou opravdu kvalitním revírem, kde si užijete jak perfektního freeridingu, tak pořádných skoků, kdy vás vítr vanoucí proti svahu přece jen pošle výš než obvykle. Je prostě jen na vás, co si vyberete. Na rozdíl od jiných míst jako Vrátná, která vyžadují hodně zkušeností, se Martinky hodí i pro méně zkušené ridery. Ti by ale neměli zapomenout na respekt, které si tyto hory jednoznačně žádají.

FOTOS

vyplatilo se počkat

! K lokalitě můžete přiřadit další fotky jednoduše tak, že v editaci vaší foto a video galerie vyberete tuto lokalitu v položce Přiřadit k lokalitě. Fotky z vaší galerie budou pak automaticky zobrazeny i zde.

Vložil: admin, 09.11.2010


Žádné komentáře.

Kontakt | Zpracování osobních údajů | FAQ | Návod na vložení článku

mystic kiteboardingmystic kiteboarding facebookozonekites czech facebook pageozonekites international facebook pagemystic kiteboardingmystic kiteboarding facebookozonekites czech facebook pageozonekites international facebook page

design & code puradesign.cz