• header
DRIVEN
BY
RIDERS
SNK \ Lokality \ Klokočov alias Clockotchow

Klokočov alias Clockotchow Česká republika

OBECNÉ INFO

Klokočov alias Clockotchow
Typ spotu:Snowkiting
Stát:Česká republika
Nejbližší město:Klokočov
Schopnosti jezdce:začátečníkpokročilýexpert
Odkaz na webcam:
Odkaz na předpověď:http://www.windguru.cz/cz/index.php?sc=51187
Terén:rovná plochakopcezamrzlá vodní plochamenší horyvelké horyjiné

SEZÓNA

Nejlepší měsíce:

ledenúnorbřezendubenkvětenčervenčervenecsrpenzáříříjenlistopadprosinec

POZICE SPOTU

Zeměpisná šířka: 49.74655764°
Zeměpisná délka: 17.72626872°

PŘÍSTUP NA SPOT

Popsat cestu ze všech koutů republiky by bylo příliš komplikované a proto zmíníme jen ten nejdůležitější bod - až dorazíte do obce Klokočov, hledejte směrovací tabule na místní hřebčín. Ten leží trochu mimo obec - cca 1km a cesta k němu je v zimě neudržovaná, dvě auta proti sobě neprojedou...

VÍTR A POČASÍ

Typy větru: frontální vítrtermický vítr
Nejlepší směry větru: SSZZJZJJVVSV

Lokalita zvaná Klokočov alias Clockotchow se nachází v Oderských vrších a rozhodně se nemá za co stydět. Příjezd až na vrchol kopce, dost prostoru na parkování, nadmořská výška lehce přes 600 m.n.m zaručující dostatek sněhu a nízké teploty, rovný povrch bez kamenů a krtinců, žádné vyšší okolní kopce, které by bránily proudění větru a k tomu všemu dobrá časová dostupnost z Ostravy, Opavy, Olomouce atd.
Podle místních jezdců zde nejlépe proudí JZ, SZ, S, SV, takže všechny nejčastější směry větru.

DALŠÍ INFO

Oderské vrchy zaujmou na první pohled táhlými kopci, které se pomalu svažují do údolí, nenajdete zde žádné vrcholy, které by výrazně vyčnívaly nad ostatní. Pokud někdo máte možnost podívat se na plastickou mapu, zjistíte, že je to, s trochou nadsázky, jedna velká náhorní rovina. Výška kopců okolo 600 m.n.m je dobrým předpokladem pro dostatečnou sněhovou pokrývku. Díky plochému reliéfu krajiny nemá vítr na své cestě téměř žádné překážky a může stabilně a v poklidu proudit.

Upozornění:
Prostor na kterém se jezdí je soukromým pozemkem a majitel bydlí hned u něj - jde o pozemky kolem místního hřebčína. Snowkiting toleruje a údajně je mu nakloněn, ale je potřeba chovat se podle určitých zásad. Odpadky, ať už jakékoli, nechte pěkně v autě, nejezděte zbytečně blízko domu, ať nepověsíte draka panu domácímu na komín atd. Přistupujte k tomu tak, že jste na místě, na kterém být chcete, ale není samozřejmostí, že na něm být můžete.

FOTOS

Snowkiter a kuňojezdec

! K lokalitě můžete přiřadit další fotky jednoduše tak, že v editaci vaší foto a video galerie vyberete tuto lokalitu v položce Přiřadit k lokalitě. Fotky z vaší galerie budou pak automaticky zobrazeny i zde.

Vložil: admin, 10.11.2010


Žádné komentáře.

Kontakt | Zpracování osobních údajů | FAQ | Návod na vložení článku

mystic kiteboardingmystic kiteboarding facebookozonekites czech facebook pageozonekites international facebook pagemystic kiteboardingmystic kiteboarding facebookozonekites czech facebook pageozonekites international facebook page

design & code puradesign.cz