• header
DRIVEN
BY
RIDERS
SNK \ Lokality \ Fryšava - Žďárské vrchy

Fryšava - Žďárské vrchy Česká republika

OBECNÉ INFO

Fryšava - Žďárské vrchy
Typ spotu:Snowkiting
Stát:Česká republika
Nejbližší město:Fryšava pod Žákovou horou
Schopnosti jezdce:začátečníkpokročilýexpert
Odkaz na webcam:http://www.e-vysocina.cz/cgi-bin/macro.file/kamera2.mbr/report
Odkaz na předpověď:http://www.windguru.cz/cz/index.php?sc=47338
Terén:rovná plochakopcezamrzlá vodní plochamenší horyvelké horyjiné

SEZÓNA

Nejlepší měsíce:

ledenúnorbřezendubenkvětenčervenčervenecsrpenzáříříjenlistopadprosinec

POZICE SPOTU

Zeměpisná šířka: 49.62516792°
Zeměpisná délka: 16.04639049°

PŘÍSTUP NA SPOT

VÍTR A POČASÍ

Typy větru: frontální vítrtermický vítr
Nejlepší směry větru: SSZZJZJJVVSV

DALŠÍ INFO

Abychom pořád jen nesledovali ostatní, jak jim to na těch videích jezdí a lítá a mohli si taky trochu zařádit, přinášíme vám report o lokalitě letos zatím snad nejpopulárnější. Českomoravská vrchovina má pro snowkiting skvělé předpoklady - táhlé, nepříliš strmé kopce, dostatečnou nadmořskou výšku a solidní přísun srážek.

Svou polohou blížící se středu ČR, navíc protnuta dálnicí D1, není pro nikoho příliš daleko. Možnosti jsou zde obrovské. Tentokrát dostane prostor oblast Žďáru nad Sázavou, konkrétní Fryšava pod Žákovou horou. Díky nadmořské výšce okolo 750m je zde dostatek sněhu i v době, kdy byste se jinde ještě nesvezli. Čím více se blížíte tomuto místu, sněhu přibývá. Nachází se zde spousta plání a polí, kde se můžete povozit. Každý si najde svůj plac. Drobnou nepříjemností je, že pole, která se zde nacházejí jsou rozparcelovaná a některé jejich části jsou zorané, jine zatravněné. Ovšem vzhledem k jejich rozloze je to téměř zanedbatelné. Se zvyšující se sněhovou pokrývkou se bude stejně jezdit všude.

FOTOS

! K lokalitě můžete přiřadit další fotky jednoduše tak, že v editaci vaší foto a video galerie vyberete tuto lokalitu v položce Přiřadit k lokalitě. Fotky z vaší galerie budou pak automaticky zobrazeny i zde.

Vložil: admin, 09.11.2010

Nikuja (www)
15.12.2010, 11:58:58

Dobrý den,

za Penzion Fryšava Vám nabízím zázemí restaurace a ubytování (kapacita 25osob), přímo pod kopcem. Otevřeno denně, obědové menu, bramborákové speciality, příjemné jednoduché ubytování, salonek,kulečník, šipky. Od ledna k dispozici sauna.

Více na www.penzionfrysava.cz

Jana Prosserová

Odpovědět

Kontakt | Zpracování osobních údajů | FAQ | Návod na vložení článku

mystic kiteboardingmystic kiteboarding facebookozonekites czech facebook pageozonekites international facebook pagemystic kiteboardingmystic kiteboarding facebookozonekites czech facebook pageozonekites international facebook page

design & code puradesign.cz