• header
DRIVEN
BY
RIDERS
SNK \ Foto a video \ Zobrazení

Underground kiteboards - test

Aloha riders!

Ke konci letošní sezony jsem dostal možnost otestovat nové nářadí od fi. Underground kiteboards a to jsem nemohl odmítnout.
Jelikož jsem měl možnost testnout za tuhle sezonu několik kiteboardů od jiných značek, byl jsem velice zvědav.
Předem musím upozornit, že nejsem žádný zarputilý „freestyler“, ale přesto to rád od vody utrhnu a nějakej „trýček“ hodim. Moje požadavky na „prkno“ jsou asi takové: lehké, dostatečně velké na mojí postavu (196cm /87kg), pružné tak akorát, možnost osazení madlem, pohodlné strapy a hlavně, aby to ve vlnách nestříkalo do obličeje!!!
Na test jsem tedy obdržel FLX 138/43 ze serie 2010.
Možná ve vás velikost vzbudí trochu obavy, že se jedná skoro o vrata, ale věřte, že za jízdy je opak pravdou. Pro menší postavy je samozřejmě na výběr i v menších velikostech 132x39cm, 135x41cm a všechny velikosti mají možnost několika různých roztečí uchycení strapů.
Váha u velikosti 138/43 mne mile překvapila, když se ručička váhy u kompletně nastrojeného prkna zastavila na cca 3,6 kg.
Pro cestování letadlem pohoda a i velikost do 140cm, kterou většina leteckých společností akceptuje, je „ok“.
Prkno má dřevěné jádro, karbonové vyztužení, zalaminováno s ABS hranami a má zajímavě tvarovanou trojitou „konkávu“, která naznačuje solidní „grip“ na vodě. Hrana je samozřejmě stažena na cca 5mm pro solidní zařezávání.
První test nastal ještě v Čechách (u nás na Jesenici u Chebu) - v kombinaci s Ozone Zephyr a při větru cca 5-10m/s ( taková česká klasika :o)).
Ihned od počátku jsem byl spokojen se stoupavostí a v nárazech s dokonalým držením stopy bez sebemenšího vyklouzávání či odskakování, a hlavně žádné cákání od špice do obličeje ve vlnách !!
Při skocích jde prkno krásně od hrany a pružné konce dokonale vykopnou vzhůru, což freestyleři určitě ocení. Při dopadech (u mě málokdy dokonalých) prkno odpustí díky tvarování spoustu chyb například v předozadním postoji a nemá tendenci k zapichování špice, takže i „skokan“ začátečník ustojí daleko víc.
Při dalším testu na Tarifě se veškerá očekávání a předchozí zkušenosti z Čech potvrdily.
Opravdu luxusní je poježdění ve vlnách, kde prkno skoro by se dalo říct „karvinguje“, prostě při změně těžiště jde krásně do zatáčky a přes hranu se to s nim dá krásně říznout.
Díky tvaru a tvrdosti je to prkno, na kterém se dá odjezdit dle mého názoru ( i kolegy Honzy) delší pojezd s menší vydanou námahou.
Prkno v téhle velikosti se dá pohodlně ušlápnout i při větru, který byl v nárazech kolem 17m/s, a já vzhledem k absenci menšího draka krotil Edge 11m2!! :o), a při tom je jezditelné od cca 5m/s se Zephyrem. Samozřejmě, že postoj se musí rapidně změnit z totálně zalehnutého spíš na stojícího :o))).
Musím prohlásit, že tohle prkno mě naprosto uspokojuje, a můžu ho vřele doporučit všem, kdo hledají univerzální prkno pro každodenní pojezd.
Už se nemůžu dočkat řady pro 2011, ve které bude i nový model CRYPT, a již dle současných informací je na co se těšit.
V případě zájmu můžu zapůjčit prkno ke svezení na nějakém spotíku v Čechách, případně na Rujáně, ale předpokládám, že lotos už to asi do sněhu nestihnem , i když voda ještě nezamrzla !!!:o)).
Větru zdar a aloha Pája
Vložil: pája, 16.11.2010
Zpět na přehled

Kubajz
25.11.2010, 18:52:03

Vypada že australani ví jak se prkna dělaji.. těšim se až ho vyzkoušim...:))

Odpovědět
pája
26.11.2010, 10:44:45

Jj, to oni věděj " kterak loupat ředkvičky" :o))

Taky se moc těšim na 2011

Odpovědět

Kontakt | Zpracování osobních údajů | FAQ | Návod na vložení článku

mystic kiteboardingmystic kiteboarding facebookozonekites czech facebook pageozonekites international facebook pagemystic kiteboardingmystic kiteboarding facebookozonekites czech facebook pageozonekites international facebook page

design & code puradesign.cz