• header
DRIVEN
BY
RIDERS
SNK \ Foto a video \ Zobrazení

Sobota masoMlejny

10-20ms na mlejnech
Vložil: stejnaci.cz, 03.10.2015
Zpět na přehled

Romano (profil)
06.10.2015, 11:42:36

Ahoj, nebylo by lepší, než si tady spílat, udělat něco pro to, aby se situace změnila? Dohodnout pravidla pro všechny větruchtivé partičky co se na MKB pláži objevují? Vytvořit zónování kde budou startovat kajteři a kde serfaři s plachetnicema. Z logiky věci by kajtová zóna měla být uprostřed, že? Zakotvit do pravidel, že si kajťáci budou motat šňůry a serfaři dávat finy dolů. Může se toho domluvit daleko více pro společné pohodové soužití, ale tohle je úplný základ, aby se zde někdo nezmrzačil. Začátečnící, nebo nově příchozí,  by se měli dozvědět co se na pláži při určitých směrech větru děje, upozornit na skryté nebezpečí v podobě turbulencí. V recepci by si k účtence měl dostat malý leták, u pláže by měla být někde cedule, přes weby a sociální síťě každé komunity by se to vytroubilo do světa. Máme všichni stejný koníček a závislost, zvládneme se dohodnout?

Odpovědět
Čikas
06.10.2015, 15:48:26

Naprostý souhlas od začátku jde přesně o tohle ale co není dáno a psáno a nejsou tabulky na klacku s pravidly a na plotě u žrádelny !! cedule jako vrata :)  to fungovat nikdy nebude na 100% . Domlouvat se na netu je pěkné,  ale ne všichni tohle čtou a serfici mají své forum a zanedlouho to " vyšumí" . Pokud jednou provždy zodpovědná osoba za plochu!!! na které provozujeme kiting a ws nenastaví naprosto jasná  pravidla tak to při koncentraci xy lidí dopadne " jako obvykle" jinak ja osobně navrhuji že pokud fouká zprava to je jv tak serfici ke plotu kemlu přesně vytičit od jakého místa pokladat serfy ploutvičkam dolu. Pokud fouká sz  tak serfici pod strom (u rybářu) zase jim nechat nějaký rozumný prostor na odlečení matroše .  Pokud fouká čelně sv (největší shit:) )kiteři uprostřed serfici   vlevo u stromu a vpravo u kempu jednoduché jak facka:) a pak ještě jednoho "drába" co to bude kontrolovat a všechny "jebat" a je to,  není třeba  v tom hledat žádnou vědu! Začátečníci prominou,  ale ve větru co byl v neděli je nelepe aby se na to z bezpečnostních důvpdu vykašlali nebo si to šli  na vlastní nebezpečí !! zkoušet na rozsáhlou plochu kde to možná nějak dopadne.Za dobu co kituju jsem zažil 3 smrťáky na zahraničních spotech na vlnách ,  všechny se stali na břehu!!!!! nikdo se neutopil a vždy to bylo jen a jen nezvládnutá situace vzhledem k podmínkám nebo špatný  startující doprovod nebo nepřiměřená velikost kitu  nebo  bordel na pláži s překážkma.Pokud jde o rozdělování lidi na meně zkušené, začínající a pokročilé je to naprosto normálí a nikdo na tom nehledejte nějakou " křivdu" funguje to tak všude. Ja osobně jezdím bike enduro a nejsem ani na 50% výkonu jaký bych si představoval a vyhýbám se uplným "zběsilostem " .Vyhýbám se tak nejtěžším DH tratím kde bych akorát tak brzdil lide za mnou a v horším případě by mě po skoku někdo přistálá na zádech ( zcela běžné):)  Bohužel na enduru proti kitu je každý pád tvrdě strestán a mnohdy to končí dlouhodobou rehabilitací.....Tak to prostě je sevším a všudy.

Odpovědět
Lubos
06.10.2015, 16:21:08

......hezky zvládnuto to mají na Suhrendorfu - bílýma páskama položenýma na zemi je vyhrazena plocha pro start (u vody)  a plocha přistání a pro parking (dál od vody) - výsledek je,  že se startuje na volné ploše a ne mezi 20 jinýma kajtama - velmi užitečné pro komory selfstartující ze země. Serfíci se drží stranou tak nějak sami od sebe, není třeba je usměrnovat. Na druhou stranu mají serfíci vyhraženou plochu pro učení hned u břehu, kajteři si odjedou dál. Na to celé vždy někdo dohlíží a slušně upozornuje co a jak. Pohoda.

Odpovědět
Čikas
06.10.2015, 16:51:30

Jezdil jsem na Nojziku několikrát  v kempu tam se to dodržuje a kolem břehu  chodí asi ?? 2lidi ??s visačkou a vysílačkou  na krku a hned jak někdo něco "posere " tě odchytí někdy upozorní a pokud je hlavní sezona a nahodou se někdo z čista jasna :) ocitne v plavecké coně -boky,  flastr tě nemine ! možná policajti? Spousta lidí se díví proč si musí koupit tryčka a podobně ....... odpověď  naleznete mezi řádky všech příspěvků  k masomlenu v neděli ! Ja hlavně nechápu lidi co si stěžují že je kemp drahý a vlasně proč platit proč teda nejedou k Čápovi nebo za Hutera. Tam se přece dělala brigáda na vstup na břehu a dneska " hlavní vedení " záměru zřizení další kite pláže  jezdí na MKB ? tam by se mohla zřídit základna pro uplné začátečniky navíc je super že je možno jezdit na ploše na motorovém člunu tak si tam prdnou motorák a není co řešit  nemusí lítat vrtulník :). Ja se jen modlím,  aby někdy v budoucnu náhodou někdo nedovolil na ploše vodní skůtry .........................

Odpovědět
Lubos
06.10.2015, 16:21:32

......hezky zvládnuto to mají na Suhrendorfu - bílýma páskama položenýma na zemi je vyhrazena plocha pro start (u vody)  a plocha přistání a pro parking (dál od vody) - výsledek je,  že se startuje na volné ploše a ne mezi 20 jinýma kajtama - velmi užitečné pro komory selfstartující ze země. Serfíci se drží stranou tak nějak sami od sebe, není třeba je usměrnovat. Na druhou stranu mají serfíci vyhraženou plochu pro učení hned u břehu, kajteři si odjedou dál. Na to celé vždy někdo dohlíží a slušně upozornuje co a jak. Pohoda.

Odpovědět
stejnaci.eu (profil)
05.10.2015, 09:58:41

cikas byl zase na MKB za SuperStar .

fakt nejlepsi cast dne. Vychytal jsi vsechno vcetne tripple rescue.

Prijeli 2 cluny a helikpptera. Jsem si rikal co se to asi stalo . Cikas byl asi 140m od brehu no to by doplaval s tim padlem uplne v pohodicce. Podle me jasne cviceni.

JInak masakr den - fakt jsem rad ze jsem tam byl. Daval jsem na 10ce REO.

Neskutecne nadherna stribrna hladina kdyz jsem jel zpatky jak slunce bylo nad obzorem a byly obrovsky vlny ktery se tak trpytili ze skoro neslo koukat. Pripominalo me to jezdeni na velkym mori nekde v Dahabu.. 

Na to ze byl rijen tak BIG DAY

Odpovědět
Čikas
05.10.2015, 10:38:26

JJ absolutní luxus, nejvíce se mi íbilo jak jsme jezdili vedle sebe  nahoře nad kosou a stříkala nám voda do tlamy:) Osobně bych takový vítr chtěl pokaždé :):):) druhý den- v neděli jsem zažil další adrenalin na PRIGLU u brněnské přehrady. Enduro trail bike, tam jsem se na kalupu z kopce u kapličky zpotil až na prdeli:) docela masakt proti kitu :):)   tak s pátkem to byli 3krásné dny .

Odpovědět
petr
04.10.2015, 08:57:38
[3. 10. 10:04 PM] Petr Simik: Zacinalo to fakt divoce. Nafukuju REO a vidim jak nejaka holcina lezi na zemi o 180 otocena nez ma bejt a nejakej typek drzi bar drak nahore a pulsuje 18ms.. v okamziku kdy ji vratil bar tak holka leti vzduchem tak 3m nahori a 10m do dalky a rachne to s ni u myho draka. Prolitne cestou skrz cikasovu zaparkovanou 13ku . Bezim k ni lezi tam a nevypada dobre tak bezim pro rescue. Kdyz jsme pribehli se zdravotnikem tak uz sedela byla OK. dosla pesky na osetrovnu a tam ji vzali na RTG pro sychr. takze happuend. [3. 10. 10:06 PM] Petr Simik: Zakonceni zase Cikas. Kdyz ho vyzvedaval z vody vrtulnik. Slanili k nemu zachranare a prej ze ho vytahnou nahoru do vrtulniku. Von ze se zblaznili ze ma na trapezu kajta a prkno. Voni ze neni problem ze draka odriznou. Takze pauza na zamysleni jesstli prefiklej drak ma hodnotu proletet se vrtulnikem nakonec ze vyhral drak. Odpovědět
Filip
04.10.2015, 07:41:51

Cikas ta helikoptera letala ze Slatiny pro tebe? Clovek tam zas jednou neni a je tam opet mega show!  

Odpovědět
Čikas
04.10.2015, 19:19:23

To petr pěkně napsáno,  za mě hodně dobrý Mušov,  takový vítr sem tam letos zažil 4x a musím říct, že je to čím dál větší riziko na břehu. Apeluji na všechny, aby "sebrali rozum do hrsti" a uvědomili si, že ne jen sebe můžou zabít, ale ohrožují i ostatní! Brzo ráno jsem vyjel na 13 Edge a jezdil jsem si sám mezi serfikama u závory na druhé straně 2,5 hodiny super ježdění. Hlavně se tam nikdo nemotal! A VŠE BYLO V ABSOLUTNÍM KLIDU. Přijedu na zpět a pláž poseta draky každý laboroval co vzít. Sbalil jsem si šňůry, bar a draka posunul dolů, potkal sem tam známého, tak sem si vyzkoušel Ozone  Katalis 10. Povedený kousek!! docela mě ten drak nadchnul, občas sem to měl dost přebušené, tak jsem vyrazil z druhé strany kde byl nejlepší větr na břeh. Přijdeu na břeh a už poslouchám: hele Čikas jak si nebyl, holka prolítla pláží no šílené co se tu děje. Do toho nějký otec! vrazil dorostenci 8,0 draka, aby šel na vodu...... No to fakt nortmální rozum nepobere... Žádám  všechny, kdo mají zkušenosti aby upozornili lidi co o tom moc neví, nebo se tam jdou jen tak " učit", aby se na to za včasu vykašlali a neriskovali. Další nešvar na MKB jsou roztažené šňůry. Je to " zadrátované " skrz na skrz, pak se do toho někdo při startu namotá a průser je na světě! Jako největší problém vidím míchání se WS/kite,  odložených surfů ploutvičkama nahoru, až tam někdo zakopne a "vykuchá " se v přímem přenosu tak nevím, nevím, tole by se ale mělo jednou provždy organizačně řesit!! S vedením kempu  a nečekat až dojde k nejhoršímu! Filipe a včil k té záchraně. No nevím a jsem z toho docela " zděšený". Upřímě několikrát jsem jel na druhou stranu na 6ce kitu, kdy fakt rubalo fest a potkal jsem 2 serfaře co tam dost dlouhou dobu leželi ve vodě s velkýma plachtama zastavil jsem a ptal jsem se jestli nechcou nějak pomoct, jestli jsou ok a jestli nemám zavolat zachranaře co dohlíželi na plachetnice -závody. Těch tam bylo dost na to, aby to řešili, vůbec nechápu kdo vola vrtulník nebo jestli to byla planovaná akce nebo cvičení? Na břehu jsem potkal známého co tam měl padleboard, tak jsem mu řekl, že bych to zkusil, že mě zajímá jestli to na kite půjde. Bohužel je to takový "vor" že se mi nepodařilo na tom jet, tak jsem si vlezl do vody dregoval až na úroveň špice, kde jsou rybáři, tam je větrný stín tak jsem si draka odstřelil do vody a namotal na bezpečnostní lajnu. Padleboarda jsem si cvakl za očko na lesh a poklidně si plaval asi 150 m do "zátoky blbců". V úmyslu jsem měl sbalit draka, kleknout si na pedleboard a v kliděčku dopádlovat na břeh. V tom se z druhé strany jezera přiřítil vrtulník a " zasavil nade mnou". Když jsem viděl záchranáře co se vezl na laně dolů, dostal jsem strach protže se tam houpal dost divoce a skoro padl do ještě nesmotanýchňůr. Prej mě berou nahoru a že to všechno odřízne, nevím no připadlo mi to jako dost špatný vtip:)  Navíc neměl vysílačku, tak něco ukazoval nahoru pilotovi já se jen bál, aby tím průvanem se drak nějak "nezblázni". Nakonec se záchrnář odhákl a zezadu přijel člun, který nás těch pár metrů dotáhl na laně na břeh. Pro mnohé to byla asi " dobrá shou " já osobně si myslím že spíš měli řešit ty serfiky so se tam minimálně 30 minut koupaly uprostřed nádrže. MKB patří pro mně mezi nejlepší lokalitu, doufám že si lidi uvědomí že silný vítr vyžaduje dobré dlouhodobé zkušenosti a že kite není " pouštění dětského draka". Nejvíce mě zaráží jak se v poslední době furt propaguje co největší drak a na otázku pro úplného začátečníka se " učelově" odpovídá, že je nejlepší 15/ 21 Foil. Pak se ještě jakoby doplní, že vlastně 15 je "malý "kite a že se na něm jezdí jen když už fakt fouká ....... Všichni kdo tyto " dobré rady čte" upozorňuji, aby se přišli podívat na velký  spot kde je hodně velká frkvence ježdění, jak to vypadá ve skutečnosti a pak si o tom udělal vlastní názor.

Odpovědět
serfik
04.10.2015, 20:56:01

trundo , pokud muzu mluvit za vsechny serfiky od zavory tak uz je tam svym vecnym jezdenim jak velryba na bonbonu az ke brehu dost seres od mkb mas cele mlejny tak zkus vyuzivat jine lokality nikdo jinej z kiteru se tam nesere a proto jak pises je to tam v absolutnim klidu. ps. jezdit na pedlu s kitem jde uplne v poho ale zalezi na levelu kitera, jeste ze mame 112ku

Odpovědět
polda
05.10.2015, 12:27:23

Nazdar! Tak ano, dělat halzy metr od břehu není úplně friendly. Ale je to sranda, takže je to o odhadu - když je na pláži do 20-30 kajtů, a máš odhad kudy to pošleš, tak no problem. Jasně že když je full-house tak je to o něčem jiným.  

Jo a mimochodem -  sráč kterej se neumí podepsat,  nemůže mluvit ani za sebe, neřkuli za kohokoli jinýho, nedejbože všechny. Protože kdybys nebyl,  tak třeba přijdeš za čikasem a pošleš ho do řiti ať  ti nedělá halzy před nosem. Ale to by chtělo trochu koule, takže to bude problém, že?   

Odpovědět
kiter
05.10.2015, 13:21:11

hej chytrolíne, jestli se nepřestanete chovat jako nejvetší kokoti a nechávat (podle možnosti roztažený po celé šířce pláže, nebo alespoň po větru - ať se nám ty draky za stromama startujou líp) své serfy tak, že se pomalu nedá dostat k vodě/z vody a ZÁSADNĚ S FINAMA NAHORU, tak se k Čikasovi příště rád připojím a taky budu hodně zapomínat která je levá ruka a která pravá, jak to s oblibou děláte vy - moje šňůry toho snesou hodně...

a blbce co si nemotaj lajny když jdou "na gulášek, nebo na pivko, nebo se jen vysrat" radši ani nekomentuju, škoda že Dalas už nejezdí na MKB...

Odpovědět
Čikas
05.10.2015, 13:50:11

Jo na Dalase si  dobře pamatuju ještě z dob , kdy jsem jezdil ws a  vysvětloval jsem mu na vodě  halzu,  nějak se omylem přimotal rybářům do silonu :) oni,  ty hovada vytahli zakrmovací prak a začali po něm střílet. Zbytek si každý domyslí jak to dopadlo:):):) to byla daleko lepší show .......... Dalas je super!  on se toho prostě nebál:)

Odpovědět
jindra (profil)
06.10.2015, 10:55:02

Ty jajny jsou problém všech spotů. Netolerance mistrů kitingu, kteří si šňůry balit nebudou, je samotné přivede časem do průseru. Drblá šňůra 5m vysoko... krásný kiteloop (několikanásobný) a je dlouho o čem povídat...

Odpovědět
Drak
06.10.2015, 10:53:13

Byl jsem se tam v neděli podívat /přijel dost pozdě/ a jelikož ještě namám 100% zkušenosti usoudil jsem že to je dost přecpané ----šel jsem raději ještě trénovat na pole kde nás to učili.

Ale z čeho radost opravdu nemám a to sportů myslím dělám dost od motorek-okruhů,potápění,yachting atd...trošku se mi ti čeští kiteři tam zdáli dost namachrovaní.A jak tady čtu je to trošku tak.

Nezapomínejte na své začátky a to nikdy..A na to že moc lokalit tady není!

Ta pláž je prostě malá a pro začátečníky by měl být vymezen taky nějaký prostor jako v CHorvatském Ninu.Tam to taky jde.Jen dno mají lepší to jo.

I ti rybáři hned by se chtěli prát.Jo 4 lahváče dělá své.

Prostě jsme češi i v tomhle..boužel

 

 

 

 

 

 

 

Odpovědět
jindra (profil)
06.10.2015, 12:02:00

Sám sisi ale odpověděl celkem dobře. Pláž je malá a spot rozhodněn není pro učení. Na lyžích taky nejdeš na freeride mezi skály hned poté, cos zvládl pluh.

U moře, kde fouká pravidelný vítr bez poryvů, se na malou pláž vejde podstatně víc lidí. Pro začátek hledej spoty s velkou pláží a bez stromů

Odpovědět
Odpověď na komentář:
Čikas
06.10.2015, 16:51:30

Jezdil jsem na Nojziku několikrát  v kempu tam se to dodržuje a kolem břehu  chodí asi ?? 2lidi ??s visačkou a vysílačkou  na krku a hned jak někdo něco "posere " tě odchytí někdy upozorní a pokud je hlavní sezona a nahodou se někdo z čista jasna :) ocitne v plavecké coně -boky,  flastr tě nemine ! možná policajti? Spousta lidí se díví proč si musí koupit tryčka a podobně ....... odpověď  naleznete mezi řádky všech příspěvků  k masomlenu v neděli ! Ja hlavně nechápu lidi co si stěžují že je kemp drahý a vlasně proč platit proč teda nejedou k Čápovi nebo za Hutera. Tam se přece dělala brigáda na vstup na břehu a dneska " hlavní vedení " záměru zřizení další kite pláže  jezdí na MKB ? tam by se mohla zřídit základna pro uplné začátečniky navíc je super že je možno jezdit na ploše na motorovém člunu tak si tam prdnou motorák a není co řešit  nemusí lítat vrtulník :). Ja se jen modlím,  aby někdy v budoucnu náhodou někdo nedovolil na ploše vodní skůtry .........................

* Jméno:
* E-mail:
www:

Text příspěvku:

* Zapište prosím číslicemi - osmset dvacet devět:
Komentáře
Fórum
Bazar - nové

Kontakt | Zpracování osobních údajů | FAQ | Návod na vložení článku

mystic kiteboardingmystic kiteboarding facebookozonekites czech facebook pageozonekites international facebook pagemystic kiteboardingmystic kiteboarding facebookozonekites czech facebook pageozonekites international facebook page

design & code puradesign.cz