• header
DRIVEN
BY
RIDERS
SNK \ Články-lokality \ Zobrazení

Pohledec Arena

Českomoravská vrchovina nám opět ukazuje, že rozhodně je místem vhodným pro snowkiting. Obrovská aréna u obce Pohledec vedle Nového Města na Moravě je toho důkazem. Nadmořská výška tradičně kolem 700 m.n.m ( Sýsův kopec – 698m ) nepotřebuje mnoho komentářů o množství srážek a síle větru. Nespornou předností tohoto spotu je jeho rozsáhlost – hrubým odhadem tak 5-6km2, což zaručuje „docela“ dost prostoru pro všechny. 

Pohledec Arena je místem, kde si na své přijdou jak skokani a letci, tak backcountry průzkumníci. Vyznavači dlouhých skoků se určitě zaseknou v části s docela prudkým kopcem, kde si při JV – SV směru větru budou moci dopřát opravdu solidní “polety“. Navíc díky zmíněné rozloze této lokality můžete neomezeně prozkoumávat terén s tím, že Vás to jen tak bavit nepřestane, protože na místo, kudy už jste jeli, se podíváte zase až po dlouhé době. Jízda je o to zajímavější, že se nejedná o nějakou rovnou “placku” ale pěkně členitý terén se spoustou táhlých nerovností.

Co se parkingu týká, prostor pro pár aut je přibližně v místě vyznačeném na mapě. Teoreticky by mohlo být docela výhodné zaparkovat někde u cesty vedoucí z Maršovic do Rokytna a měli byste celý spot jako na dlani. Ovšem jestli tam někde je plácek k tomu vhodný, zatím nevíme. Ověřený směr větru je JV. Máte-li s tímto místem jakoukoli zkušenost, o kterou byste se chtěli podělit – jak ohledně parkování, tak cokoli o vhodných a nevhodných směrech větru, nestyďte se a jednoduše se o ně podělte v komentářích k tomuto článku.

Special thanks to: Martin JN - jakožto člověku, který na tuto lokalitu upozornil

Počasí:
- předpověď větru a směru větru

 

Vložil: admin, 08.12.2009


Žádné komentáře.

Kontakt | Zpracování osobních údajů | FAQ | Návod na vložení článku

mystic kiteboardingmystic kiteboarding facebookozonekites czech facebook pageozonekites international facebook pagemystic kiteboardingmystic kiteboarding facebookozonekites czech facebook pageozonekites international facebook page

design & code puradesign.cz