• header
DRIVEN
BY
RIDERS
SNK \ Články-lokality \ Zobrazení

Klokočov alias Clockotchow

Lokalita zvaná Klokočov alias Clockotchow se nachází v Oderských vrších a rozhodně se nemá za co stydět. Příjezd až na vrchol kopce, dost prostoru na parkování, nadmořská výška lehce přes 600 m.n.m zaručující dostatek sněhu a nízké teploty, rovný povrch bez kamenů a krtinců, žádné vyšší okolní kopce, které by bránily proudění větru a k tomu všemu dobrá časová dostupnost z Ostravy, Opavy, Olomouce atd.
Podle místních jezdců zde nejlépe proudí JZ, SZ, S, SV, takže všechny nejčastější směry větru.

Popsat cestu ze všech koutů republiky by bylo příliš komplikované a proto zmíníme jen ten nejdůležitější bod - až dorazíte do obce Klokočov, hledejte směrovací tabule na místní hřebčín. Ten leží trochu mimo obec - cca 1km a cesta k němu je v zimě neudržovaná, dvě auta proti sobě neprojedou... 

Oderské vrchy zaujmou na první pohled táhlými kopci, které se pomalu svažují do údolí, nenajdete zde žádné vrcholy, které by výrazně vyčnívaly nad ostatní. Pokud někdo máte možnost podívat se na plastickou mapu, zjistíte, že je to, s trochou nadsázky, jedna velká náhorní rovina. Výška kopců okolo 600 m.n.m je dobrým předpokladem pro dostatečnou sněhovou pokrývku. Díky plochému reliéfu krajiny nemá vítr na své cestě téměř žádné překážky a může stabilně a v poklidu proudit.  

Upozornění:
Prostor na kterém se jezdí je soukromým pozemkem a majitel bydlí hned u něj - jde o pozemky kolem místního hřebčína. Snowkiting toleruje a údajně je mu nakloněn, ale je potřeba chovat se podle určitých zásad. Odpadky, ať už jakékoli, nechte pěkně v autě, nejezděte zbytečně blízko domu, ať nepověsíte draka panu domácímu na komín atd. Přistupujte k tomu tak, že jste na místě, na kterém být chcete, ale není samozřejmostí, že na něm být můžete.

Počasí:
- předpověď větru a směru větru

Odkazy:
další revíry v Oderských vrších a okolí (zde jsme se o spotu dozvěděli)

 

Vložil: admin, 08.12.2009


Žádné komentáře.

Nový komentář:

* Jméno:
* E-mail:
www:

Text příspěvku:

Kontakt | Zpracování osobních údajů | FAQ | Návod na vložení článku

mystic kiteboardingmystic kiteboarding facebookozonekites czech facebook pageozonekites international facebook pagekite shopmystic kiteboardingmystic kiteboarding facebookozonekites czech facebook pageozonekites international facebook pagekite shop

design & code puradesign.cz